Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc

Informace o kanálu:

Fakultní nemocnice Olomouc je jedním z největších lůžkových zařízení v České republice. Je součástí sítě jedenácti fakultních nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi. Její historie je více než stoletá, sahá do roku 1896.

Posláním FNOL je léčit nemocné v souladu se současnými dostupnými poznatky lékařské vědy. Olomoucká fakultní nemocnice poskytuje celé spektrum péče od základní až po vysoce specializovanou. Zařízení má k dispozici padesát pracovišť, přes 1400 lůžek a více než 3000 zdravotnických i nezdravotnických profesionálů.

První miminko mělo návštěvu

Nahráno uživatelem oltv dne 09. 01. 2013

První miminko mělo návštěvu

Přesně 9 hodin a 5 minut trvalo prvního ledna roku 2013 čekání na premiérové dítě nového roku v olomoucké porodnici. Stal se jím Matěj Florián z Olomouce , v ten okamžik vážil tři a třičtvrtě kila a měřil 52 centimetrů.První Olomoučan roku má tradičně tu výsadu, že ho mezi spouluobčany přijde přivítat primátor, nejinak tomu bylo i v tomto případě.A kolik se narodilo dětí v porodnici olomoucké Fakultní nemocnice v roce 2012? Bylo jich celkem 2126 , chlapců bylo o 68 více než děvčat.Děvčatům narozeným v olomoucké porodnicic nejčastěji rodiče dávali jména Eliška , Tereza a Anna, u chlapců byl na špici popularity Jan, za ním Jakub a Tomáš. Nechyběla ale ani v našich končinách ojedinělá a exotická jména jako třeba Santos, Arianit, Joel, Erlind, Milágros nebo Timea.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře