Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc

Informace o kanálu:

Fakultní nemocnice Olomouc je jedním z největších lůžkových zařízení v České republice. Je součástí sítě jedenácti fakultních nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi. Její historie je více než stoletá, sahá do roku 1896.

Posláním FNOL je léčit nemocné v souladu se současnými dostupnými poznatky lékařské vědy. Olomoucká fakultní nemocnice poskytuje celé spektrum péče od základní až po vysoce specializovanou. Zařízení má k dispozici padesát pracovišť, přes 1400 lůžek a více než 3000 zdravotnických i nezdravotnických profesionálů.

Co skrývala časová schránka

Nahráno uživatelem oltv dne 28. 02. 2023

Štítky: časová schránka, FN Olomouc, Franz Josef, Magistrát města, Olomouc, Olomoucká televize ZZIP

Co skrývala časová schránka

Na nečekaný a překvapivý nález narazili pracovníci v rámci demoličních prací na nejstarší budově v areálu Fakultní nemocnice Olomouc - pavilonu B z roku 1896 známém pod názvem Franz Josef. Pod pamětní deskou připomínající vznik budovy objevili takzvanou časovou schránku, kovovou kazetu s dokumenty a předměty pocházejícími z konce 19. století, kdy na našem území vládl předposlední císař z habsburské dynastie, jehož jméno pavilon Franz Josef neoficiálně nese.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře