Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc

Informace o kanálu:

Fakultní nemocnice Olomouc je jedním z největších lůžkových zařízení v České republice. Je součástí sítě jedenácti fakultních nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi. Její historie je více než stoletá, sahá do roku 1896.

Posláním FNOL je léčit nemocné v souladu se současnými dostupnými poznatky lékařské vědy. Olomoucká fakultní nemocnice poskytuje celé spektrum péče od základní až po vysoce specializovanou. Zařízení má k dispozici padesát pracovišť, přes 1400 lůžek a více než 3000 zdravotnických i nezdravotnických profesionálů.

Pomozte a darujte krev v Olomouci

Nahráno uživatelem oltv dne 09. 07. 2013

Pomozte a darujte krev v Olomouci

470 ml - necelý půlitr krve - to je množství odebrané jednomu dárci, které může zachránit až tři lidské životy. Olomoucká fakultní nemocnice spustila dlouhodobou kampaň s tímto jednoduchým číslem v názvu zaměřenou hlavně na mladé lidi mezi 18. a 25. rokem věku. Právě těch chodí darovat krev velmi málo. V minulosti chodilo na Transfuzní oddělení v Olomouci až 2 a půl tisíce prvodárců ročně, vloni jich bylo pouze 800, což je rekordně nízké číslo. Situaci zachraňují pravidelní a dlouhodobí dárci.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře