Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc

Informace o kanálu:

Fakultní nemocnice Olomouc je jedním z největších lůžkových zařízení v České republice. Je součástí sítě jedenácti fakultních nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi. Její historie je více než stoletá, sahá do roku 1896.

Posláním FNOL je léčit nemocné v souladu se současnými dostupnými poznatky lékařské vědy. Olomoucká fakultní nemocnice poskytuje celé spektrum péče od základní až po vysoce specializovanou. Zařízení má k dispozici padesát pracovišť, přes 1400 lůžek a více než 3000 zdravotnických i nezdravotnických profesionálů.

Nový hybridní sál ve Fakultní nemocnici Olomouc

Nahráno uživatelem oltv dne 16. 11. 2012

Nový hybridní sál ve Fakultní nemocnici Olomouc

Dva v jednom, tak by se dala shrnout podstata nového hybridního sálu v Olomoucké fakultní nemocnici. Ruku v ruce tu operují chirgugové s radiology a kombinují tak klasické postupy otevřenou cestou s neinvazivními metodami. Pacienti s cévními a srdečními chorobamy, tak nemusejí podstoupit sérii operací, ale jen jednu. Třeba jako tento 62letý muž, trpící kornatěním tepen.Petr Bachleda: "Pánevní řečiště, které má uzavřeno, se nahradí cévní protézou, to je ta chirurgická část. A zúžení tepen na stehně a na úrovni kolene se ošetří endovaskulárně, tzn. že se tam zavedou ty jejich speciální kanyly, bálony, eventuelně ty výstuže, takže vlastně se mu v jedné době jak uzávěry na úrovně pánve, tak na úrovni stehna, dřív by se to dělalo třeba nadvakrát."Sál pro hybridní výkony spojuje výhody sterilního prostředí klasického chirurgického sálu a špičkové radiologické zobrazovací techniky. Je vybaven kvalitním rentgenovým přístrojem, jehož plovoucí deska slouží současně jako operační stůl. To umožňuje v případě komplikací snadno a rychle přejít v případě běžného výkonu na kombinovaný. Miloš Táborský: "Je to velmi dobré, protože v rámci jednoho výkonu jsme schopni pacientovi poskytnout maximálni efektivní terapii, není to nutné dělat ve dvou opepračních výkonech, ve dvou anesteziích, snižujeme riziko komplikací, zkracujeme dobu hospitalizace a ve finále snižujeme i náklady na léčbu."Sál pro hybridní výkony měli dosud jen lékaři v pražském Ikemu a v Brně, olomoucká fakultní nemocnice jej získala i díky evropské dotaci za celkem 80mil. Kč. Místní specialisté mají v oboru chirurgie a intervenční radiologie 20ti leté zkušenosti a patří v nich k absolutní špičce. /reportáž TV ZZIP/

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře