Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc

Informace o kanálu:

Fakultní nemocnice Olomouc je jedním z největších lůžkových zařízení v České republice. Je součástí sítě jedenácti fakultních nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi. Její historie je více než stoletá, sahá do roku 1896.

Posláním FNOL je léčit nemocné v souladu se současnými dostupnými poznatky lékařské vědy. Olomoucká fakultní nemocnice poskytuje celé spektrum péče od základní až po vysoce specializovanou. Zařízení má k dispozici padesát pracovišť, přes 1400 lůžek a více než 3000 zdravotnických i nezdravotnických profesionálů.

Monitory dechu pro novorozence

Nahráno uživatelem oltv dne 09. 06. 2015

Monitory dechu pro novorozence

Monitor dechu, malý přístroj, který může zachránit život právě narozeného človíčka. Hlídá, zda miminko správně dýchá a v případě problémů přivolá pomoc. To je monitor dechu. Zástupci Nadace Křižovatka jich Novorozeneckému oddělní Fakultní nemocnice v Olomouci předali celkem dvacet. Bezmála padesát tisíc korun na ně poskytli sponzoři. Syndrom náhlého úmrtí kojence nejčastěji postihuje děti od narození do šesti měsíců. Často přichází bez varovných signálů - monitor dechu pak funguje jako anděl strážný.

Nadece Křižovatka dodává Fakultní nemocnici v Olomouci monitory dechu bezmála dvacet let. Momentálně jich mají na Novorozeneckém oddělení třicet pět.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře