Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc

Informace o kanálu:

Fakultní nemocnice Olomouc je jedním z největších lůžkových zařízení v České republice. Je součástí sítě jedenácti fakultních nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi. Její historie je více než stoletá, sahá do roku 1896.

Posláním FNOL je léčit nemocné v souladu se současnými dostupnými poznatky lékařské vědy. Olomoucká fakultní nemocnice poskytuje celé spektrum péče od základní až po vysoce specializovanou. Zařízení má k dispozici padesát pracovišť, přes 1400 lůžek a více než 3000 zdravotnických i nezdravotnických profesionálů.

Fakultní nemocnice má nový mamograf

Nahráno uživatelem oltv dne 15. 01. 2016

Fakultní nemocnice má nový mamograf

 

Ženy v olomoucké Fakultní nemocnici mohou nyní podstoupit vyšetření prsu na jednom z nejmodernějších mamografů. Tento typ má k dispozici pouze pět pracovišť v České republice. Díky evropské dotaci vyměnila nemocnice další špičkové diagnostické přístroje v celkové hodnotě 110 milionů korun. Kromě měnší dávky záření a přesnějšího zobrazení umožní nový mamograf i trojrozměrnou vizualizaci tkáňových struktur, díky které mohou lékaři odhalit i dosud těžko viditelná ložiska.


 

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře