Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc
Fakultní nemocnice Olomouc

Informace o kanálu:

Fakultní nemocnice Olomouc je jedním z největších lůžkových zařízení v České republice. Je součástí sítě jedenácti fakultních nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi. Její historie je více než stoletá, sahá do roku 1896.

Posláním FNOL je léčit nemocné v souladu se současnými dostupnými poznatky lékařské vědy. Olomoucká fakultní nemocnice poskytuje celé spektrum péče od základní až po vysoce specializovanou. Zařízení má k dispozici padesát pracovišť, přes 1400 lůžek a více než 3000 zdravotnických i nezdravotnických profesionálů.

1000 transplantace kostní dřeně v Olomouci

Nahráno uživatelem oltv dne 26. 05. 2014

1000 transplantace kostní dřeně v Olomouci

Jubilejní tisící transplantaci kostní dřeně provedli nedávno odborníci ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Pacientem byl 36letý Roman Weiss z Olomouce, kterému olomoučtí lékaři v lednu diagnostikovali akutní leukemii. Vhodného dárce se nepodařilo najít v rodině, ani v českém registru, štěp krvetvorných buněk se našel až v Něměcku.Otec čtyřech malých dětí tak dostal novou naději.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře