Olomouc

Trenéři Komňacký a Pivarník o utkání Sigma - Jihlava

Nahráno uživatelem oltv dne 13. 03. 2013

Fotbalisté Sigmy Olopmouc na jaře válí , vyhráli doma nad Slavií a 3 body přivezli i z Hradce Králové. Andrův stadion chtěl v sobotu slavit další vítězství modrých barev v duelu s Jihlavou. Už v 5. minutě k němu svůj tým mohl nasměrovat kanonýr Ordoš, obrannou hradbu ale nepropálil. Hosté z Vysočiny se dopředu příliš nehrnui, v první půli se k nebezpečné koncovce dostali jen jednou, s Kosakovou ránou si Zlámal poradil. Na druhé straně měl ke gólu blízko Ordoš, jeho hlavička ale postrádala razanci . Klíčovým momentem byl ve 38. minutě faul Karlíka, po kterém hostující záložník viděl po druhé žluté i červenou kartu a Sigmě nabídl možnost dlouhé přesilovky. Převahu domácí vyjádřili gólově hned po přestávce. Nejprve se po nádherné přihrávce Doležala snadno prosadil svou 14. brankou v sezóně Ordoš. Ovace ještě neutichly a Olomoučané udeřili podruhé. Opět u toho byl Doležal, přesným centrem našel nabíhajícího Schulmeistera a ten zblízka hlavou nedal Blažkovi šanci – 2 : 0. Skvostnou pětiminutovku završil muž večera Doležal - po centru Ordoše jeho hlavičku zkušený Blažek trestuhodně podcenil a Sigma soupeře definitivně dorazila třetím zásahem. Olomoučané byli pány na hřišti, hosté se do jediné šance dostali až v nastaveném čase, Zlámal si ale proti Šimonkovi nenechal nulu na kontě vzít, Olomoučané potvrdili roli favotoria , porazili Jihlavu 3:0 a v ligové tabulce se posunuli už na třetí pozici.
V příští kole má Sigma opět výhodu domácího prostředí a diváci se mají na co těšit - už v pátek večer se v Olomouci odehraje velký šlágr - derby s Baníkem Ostrava v čele s oživlým kanonýrem Barošem.