Olomouc

Trenéři hodnotí zápas Mora - Litoměřice

Nahráno uživatelem oltv dne 20. 02. 2013

V zápase mezi Olomoucí a Litoměřicemi se dlouho čekalo na nějakou zajímavější příležitost, neboť oba týmy si dávaly při své defenzivě obrovský pozor. Až v 7. minutě došlo k vážnějšímu ohrožení jedné z branek, Ondruškovu ránu od modré zajímavě tečoval Rufer. Jeho pokus ale Přikryl vykopl betonem.

O chvíli později se už přece jen měnilo skóre, avšak ve prospěch severočeského mužstva. Žovinec od levého kruhu našel v olomouckém brankovišti hůl Lukáše Žálčíka, od níž puk doputoval za Kašíkova záda. Vyrovnání mohl domácím přinést v oslabení Kolouch, ten ale v brejku nedokázal překonat Přikryla.

Úvod druhé dvacetiminutovky nabídl dvě vyložené šance, jednu na každé straně. Gerhát ani Dopita však na soupeřova gólmana nevyzráli. Gerháta to ale nemuselo zase až tolik mrzet, protože zanedlouho v početní nevýhodě navýšil litoměřický náskok ze samostatného nájezdu Pavel Mrňa.

Hanákům se ještě do přestávky povedlo vyrovnat dvěma střelami od modré. O první gól se postaral v přesilovce Robin Staněk, jehož bombu si srazil do brány jeden z hostujících hráčů. Následně překonal litoměřického brankáře Oldrich Kotvan.

V poslední části si Hanáci dokázali vytvořit tlak, Řípovi se dokonce povedlo trefit tyčku, ale byli to opět hosté, kdo si připsal vedení. Při hře čtyři na čtyři zametl kotouč do domácí svatyně Patrik Husák.

Pár desítek sekund po severočeském gólu mohl srovnat Rufer, který ale jen o chlup minul Přikrylovu klec. Poté hostům mohli pojistit vítězství Žalčík a Antoníček, při přečíslení dvou proti jednomu však litoměřičtí hokejisté na Kašíka nevyzráli.

Oba hostující hráči nakonec mohli zpytovat svědomí, neboť necelé tři minuty před koncem vypálil nebezpečně od modré Kadela, jeho ránu ale zastavila tyč Přikrylovy brány. Ani při krátké power-play se domácím nepodařilo dotáhnout se na soupeře, Olomouc tedy podlehla Litoměřicím 2:3.