Olomouc

The Young Goods zahrají v Olomouci!

Nahráno uživatelem oltv dne 27. 11. 2012

The Young Goods zahrají v Olomouci!

The Young Gods na konci osmdesátých let zvládli nemožné. Vzali odkaz rockových hrdinů z revolučních šedesátých let, nejmodernější technologie té doby a rozhodli se hrát rock, bez použití elektrické kytary. Věru postmoderní přístup vypadal dobře nejen na papíře, ale ještě lépe zněl. Kapela si díky tomuto neotřelému způsobu, jakým uchopila minulost i přítomnost, otevřela dveře do alternativních, metalových, ale i avantgardních až kabaretních kruhů. Klasicky školený kytarista Franz Treichler a spol. této svobody dokázali v budoucích letech plně využít a přinesli tak nahrávky nebo živé projekty, které překračovali netradičním způsobem zaběhlé vnímání na často již tradiční standardy (viz. Kurt Weill coververze) a označovali tyto prostory svým originálním rukopisem. Není divu, že hudbu The Young Gods v průběhu let ocenili i další muzikanti, kteří sami přepisovali historii moderní muziky jako například Trent Reznor z Nine Inch Nails, David Bowie nebo Mike Patton z Faith No More.
Pro moderní hudbu nesmírně inovativní debutové album rodilých Švýcarů The Young Gods, se dožívá čtvrtstoletí a bylo by velkým hříchem toto kulaté jubileum jen tak přejít. Je tedy potěšitelné, že se kapela rozhodla toto výročí oslavit limitovanou sérií koncertů, na kterých zazní pouze a jenom skladby z tohoto alba a následující desky L'eau Rouge (1989). Další výjimečností připravovaných koncertů je skutečnost, že do kapely se na toto turné vrací osoba, která má asi největší podíl na originálním zvuku Mladých bohů – programátor Cesare Pizzi. Je jistě velkou příležitostí vidět tuto skupinu naživo, protože jednou z nemnoha zastávek po Evropě bude 13. prosince 2012 také olomoucký klub S-Cube.
Při příležitosti výročí a následného turné také vychází první dvě alba v exkluzivních reedicích a budou k dostání na koncertě.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře
Nejsledovanější v tomto měsíci