Olomouc

Souboje 2. zápasu Mora - Hradec

Nahráno uživatelem oltv dne 25. 02. 2013

Souboje 2. zápasu Mora - Hradec

Ve druhém čtvrtfinálovém souboji mezi Olomoucí a Hradcem Králové se na vyloženou šanci čekalo až do poloviny úvodního dějství. Valenta si všiml před brankou najíždějícího si Švaňhala, jenž mohl puk doklepnout do odkryté klece, ale domácí hokejista nedokázal trefit kotouč. Později zlobili hostující defenzivu Kolouch a Rác, kdy druhý jmenovaný namazal tomu prvnímu puk zpoza Luňákovy svatyně před ní, avšak Kolouch zasáhl jen výborně postaveného gólmana Královských lvů.

Svůj tlak Mora zužitkovala až při přesilové hře čtyř proti třem, kdy po krátké kombinaci olomouckých beků na útočné modré napřáhl k ráně Jakub Bartoň, jehož rána zapadla až za Luňáka! Zanedlouho se Hanáci radovali z gólu podruhé. Ihned po buly v útočném pásmu Pavel Selingr vyslal na královéhradeckou bránu rychlý projektil, na nějž hostující gólman neměl nárok.

Do druhé třetiny vstoupili Východočeši v lepším tempu, za což byli odměněni kontaktní trefou. O tu se postaral Zdeněk Čáp, který z pravého kruhu překonal Kašíka povedeným pokusem mezi rukou a tělem. Odpověď Mory byla ale velmi rychlá. Řípova střela zprava byla usměrněna bruslí Richarda Diviše do břevna, od nějž se kotouč odrazil za brankovou čáru.

O několik desítek sekund později se mohli hosté znovu dotáhnout na rozdíl jediného gólu, když Kašík při rozehrávce uklouzl za svou klecí. Čáp však nebyl dost rychlý při zpracování puku, a tak proti jeho následnému zakončení domácí brankář již zakročil. Snížení mohl královéhradeckému mužstvu přinést Říha, který v oslabení využil zaváhání defenzivy Kohoutů, ale zblízka na Kašíka nevyzrál.

V poslední dvacetiminutovce došlo k vyvrcholení vyhrocenosti utkání. Po trochu klidnějším startu třetiny posílali postupem času hlavní rozhodčí na trestnou lavici jednoho hokejistu za druhým. Chvíli před koncem byla hostům nabídnuta čtyřminutová početní výhoda pěti proti čtyřem, při které se po několika neúspěších rozhodli Východočeši o power-play. Při té však inkasovali, když puk do prázdné klece uklidil Petr Kolouch.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře