Olomouc

Sigma si doma poradila i s Baníkem /TV ZZIP/

Nahráno uživatelem oltv dne 17. 03. 2013

Sigma začala, jako vždycky doma aktivně. Ve 4. minutě střílel z úhlu Navrátil, brankář Bárta byl připraven. O minutu později byl ve vyložené šanci Doležal, ale zakončení z hranice šestnáctky mu nesedlo a šlo nad. V 11. minutě to zkusil z přímého kopu Schulmeister, jeho ránu Bárta ztlumil v koši. Po dalších jedenácti minutách už Sigma vedla. Přihrávku zpět od Starého vystihl Martin Doležal a prostřelil brankáře – 1:0. Ve 28. minutě napřáhl zpoza vápna Pospíšil, proti jeho krásné střele do šibenice zakročil brankář Bárta neméně krásným zákrokem. O sedm minut později přišel závar po centru Schulmeistera, Doležalova střela byla zblokována a nikdo další už míč nestačil dorazit. Ve 38. minutě byl kousek před vápnem zkosen Schulmeister, žlutá karta nenásledovala, ale přímý kop ano. Pospíšil to kroutil přes zeď, ale moc nízko, takže míč byl sražen. Tři minuty před přestávkou se už už chystal zakončit Ordoš, ale v posledním okamžiku mu míč uskočil, přihrál Doležalovi, ale ten už měl proti sobě jednoho ze zadáků. Ve 45. minutě poslal Ordoš kolmičku do vápna, zakončoval Navrátil, ale vedle.

V 54. minutě přihrál ideálně Ordoš Pospíšilovi, jeho bomba z plného běhu prosvištěl kousek nad. Za dalších pět minut se dral za míčem Doležal, byl rukama stažen Vomáčkou. Ten dostal od sudího Jílka žlutou kartu, jednu už měl, takže byl vyloučen. V 63. minutě byl blízko druhý gól. Doležal proběhl mezi beky, hlavou obral o míč Bártu, ale do prázdné už nestačil dát. V 73. minutě vybídl Navrátil ke skórování Schulmeistera, ten vypálil do pravé šibenice, brankář Bárta vyrazil na roh. Po tom zaútočili hosté, ale Baroš se k zakončení nedostal. Pět minut před koncem se před vápnem vtipně uvolnil Pospíšil, ale odkrytou část bránu minul. V nastaveném čase Bárta zachraňoval v poslední chvíli před Doležalem. Další šance přišla vzápětí, Doležal poslal centr zprava pro Javůrka, ten ovšem v tutovce minul.