OlomoucObnova dětských hřišť pokračuje


8. 10. 2021

Dvě dětská hřiště, v Polívkově a Svatoplukově ulici, v posledních dnech zmizela, v příštím týdnu odborné firmy demontují i další dvě hřiště, v Parku Malého Prince a v Droždíně. Ne však natrvalo. Herní prvky už jsou zastaralé a opotřebované, a je tedy potřeba je vyměnit. Jde o další z pravidelných investic do obnovy dětských hřišť ve městě. Konkrétně tato čtyři hřiště přijdou na více než 2,4 milionu korun a měla by být hotová do konce letošního roku.

„Dětská hřiště po celém městě hojně využívají tisíce dětí, proto je samozřejmě bedlivě sledujeme a pravidelně obměňujeme ta, na kterých už jednotlivé prolézačky nebo jiné herní prvky dosluhují a nemusely by už splňovat přísné požadavky na bezpečnost. Přijde nám zkrátka lepší pravidelně investovat do obnovy několika menších hřišť, než za velké peníze vybudovat ročně jedno veliké,“ vysvětluje náměstek primátora Otakar Bačák. Letos projdou výměnou celkem čtyři olomoucká dětská hřiště.

S obnovou dětských hřišť bude město pokračovat i nadále. Lokality, které by měly rekonstrukcí projít v příštím roce, bude na přelomu roku projednávat Rada města Olomouce. zdroj: MmOl
Další rychlovky »


Nejsledovanější v tomto měsíci
další »