Olomouc

Podívejte se, jak hasiči v noci likvidovali požár

Nahráno uživatelem oltv dne 20. 01. 2016

Podívejte se, jak hasiči v noci likvidovali požár

Ve středu 20. ledna 2016 byl v 4:38 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár bývalé vrátnice ve Šternberku na Olomoucké ulici.

~Na místo vyjeli profesionální hasiči z požárních stanic ve Šternberku a v Uničově a dobrovolní hasiči z Babic a Bohuňovic. Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažena přízemní budova o rozměrech asi 10×15 m, kterou obývali lidé bez domova. Hasiči průzkumem zjistili, že uvnitř se nikdo nenachází.

Velitel zásahu rozhodl, že na místo je třeba povolat výškovou techniku z Olomouce, a proto v 5:22 hodin odjel k požáru automobilový žebřík. Požárem byl zasažen půdní prostor a střešní konstrukce. Hasiči požár likvidovali několika proudy vody zvenčí, hořící střechu nechali propadnout, aby mohli snadněji rozebrat konstrukce.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu v 9:08 hodin. Při likvidačních pracích došlo ke zranění jednoho hasiče, jeho zranění nejsou vážná. Předběžná výše škody byla vyčíslena na 600.000 Kč, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře