Olomouc

Opatření po pádu atiky v Olomouci

Nahráno uživatelem oltv dne 02. 11. 2012

Opatření po pádu atiky v Olomouci

Na těchto záběrech kamery městské policie vidíte, jak málo minulé pondělí chybělo k tragédii. Větší část atiky se totiž zřítila do nezapáskované části chodníku, kudy zrovna procházelo několik chodců, ti stihli před pohromou utéct v poslední chvíli. Vyšetřování příčin pádu mnohatunové římsy zřejmě bude trvat týdny. Do té doby nechtějí radní sedět s rukama v klíně, aby rizika dalších podobných havárií co nejvíce eliminovali , navrhli ve spolupráci s pracovníky stavebního odboru několik opatření.

Martin Novotný: "Chceme nabídnout soukromým majitelům, že za městké peníze jim nabídneme, aby bylo možné prověření všech jejich oběktů v rámci městské památkové rezervace. Zároveň zvažujeme spíše z preventivních důvodů dopravní opatření zhlediska městké hromadné dopravy v MPR."

Ivo Vlach: "V současné chvíli sjme udělali takové opatření, že v okolí polikliniky SPEA jsme snížili rychlost tramvají na 10km/h, to je dočasné opatření po dobu hledání příčiny na té havárii a na té budově.

V 1. etapě nabídnou radní stavebně technický průzkum na náklady města v ulicích Pavelčákově, Riegrově, 28. října, 87. května a Opletalově. Ještě letos uvolní částku 400 tisíc korun, pro příští rok pak 1 milion.

Dalším krokem bude svolání kulatého stolu za účasti zástupců národního památkového ústavu s cílem vyvolat diskusi o časových a technologických limitech při rekonstrukci objektů v městské památkové rezervaci.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře