Olomouc

Olomoucké volejbalistky zvládly hanácké derby /TV ZZIP/

Nahráno uživatelem oltv dne 12. 02. 2013

Nadstavbová část volejbalové extraligy se pomalu rozjíždí. Olomoucké volejbalistky si z úvodního kola přivezly bod z Prahy, kde po slušném výkonu podlehly silnému Olympu 2:3. V sobotu pak ve druhém kole vysokoškolačky chtěly ve své hale naplno bodovat v hanáckém derby s Přerovem. V případě výhry se mohly domácí dotáhnout v tabulce na čtvrtý Frýdek - Místek a přiblížit se na dostřel svému rivalovi na třetí příčce. A v prvním setu se jim předsevzetí dařilo plnit. Po vyrovnaném úvodu odskočily Olomoučanky soupeřkám na 18 : 9 a sadu v pohodě dotáhly k výhře 25:16. Ve druhém setu se oba celky přetahovaly o vedení od začátku až do konce. Univerzita měla za stavu 24:22 dva setboly, ani jeden ale neproměnila, naopak Přerov ten svůj ano a po výsledku 24:26 srovnal stav na 1:1. Olomoučanky ale nešťastná koncovka druhého dějství nezlomila. Ve třetím setu vedly 16:10, o náskok sice přišly, výborným servisem ale zvládly získat rozhodující míče a tím i celý třetí set 25:22. Ve čtvrté sadě už oslabený Přerov neměl žádnou šanci. Olomoučanky koncertovaly a po zásluze vyhrály 25:16 a celý zápas 3:1.Další zápas nadstavbové části odehrají Olomoučanky v sobotu na palubovce Frýdku - Místku.