Olomouc

Nová sportovní aréna v Olomouci

Nahráno uživatelem oltv dne 01. 11. 2012

Nová sportovní aréna v Olomouci

Olomouc má od minulého týdne novu sportovní halu se špičkovými parametry. Dostala jméno Čajkaréna a bude sloužit nejen studentům gymnázia Čajkovského, ale i veřejnosti a místním sportovním klubům.

Radek Čapka: "Práci to zkvalitní, už to vidíte výrazně, byla tady pouze škvára, ten posun, ten progres je obrovský, velká radost, pocit velké radosti, protože Olomouc má hodně oddílu, ploch je málo. Povedlo se to v takových parametrech postavit a tímto všem děkuji, že tady mohou o víkendech hrát třeba soutěže, ten zájem je obrovský, já jsem o tom věděl, i proto jsem se snažil tuto myšlenku vštěpovat dál, aby olomoucký sport získal nové sportoviště."

Martin Tesařík: "My jsme slavnostně poklepali na základní kámen v listopadu roku 2011 a máme říjen 2012 sportovní hala stojí , je připravena k tomu aby sportovci, zejména studenti Gymnázia Čajkovského, které je sportovně zaměřeno mohli zde vykonávat svůj sport, myslím si, že je důležité také řict, že se nejedná jenom o investivní akci, která se týká sportovní haly, ale také venkovního hřiště.

Halu na sídlišti Nová Ulice si studenti gymnázia se sportovním zaměřením poprvé vyzkoušeli při slavnostním otevření. Všichni už se těšili , až v ní začne výuka, včetně absolventky a současné učitelky Lucie Fabíkové, ještě nedávno jedné z nejlepších českých házenkářek.

Lucie Fabíková: "Já se na to strašně těším, konečně se na škole bude moct dělat házená, která se dosud dělat nemohla, ale tak já si myslím, že ta škola si to samozřejmě zasloužila, protože je to sportovní gymnázium, vpodstatě které ma 20. let a byly tady vlastně prostory, které neodpovídaly ke statutu sportovního gymnázia, takže vlastně úplná bomba."

David Benda: "Aby jsme tohle všechno odlišili tady to vlastně vybavení tí tělocvičny od toho průmyslového skeletu nebo od toho vlastně výrazu průmyslové haly, tak proto jsme to pojaly tadi v té žluté barvě, která tady je a někdo říká, že jí je mnoho, já si myslím,že je tady akorát a že to funguje jak má, že ta myšlenka je tím podpořená."

Hala s moderním exteriérem i interiérem pojme 140 diváků na sezení a sto na stání.Její výstavba i s venkovními hřišti a atletickou dráhou stála 66 milionů korun a je tak největší investicí kraje v oblasti sportu a tělovýchovy.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře
Nejsledovanější v tomto měsíci