Olomouc

Největší siláci se utkali v Olomouci

Nahráno uživatelem oltv dne 05. 12. 2012

Největší siláci se utkali v Olomouci

Již podvanácté se v olomoucké sokolovně prali závodníci a dokonce i závodnice s činkou o titul olomouckého siláka v stále oblíbenější disciplíně pro všechny -benchpressu neboli tlaku na lavici.
Vysokou kvalitu měla už tradičně kategorie do 100 kilogramů. V ní se o vítězství rvali dva kolegové a kamarádi z olomouckého FitGym Neředín. Bruno Walter dostal nad sebe 205 kilogramů a po prvních pokusech vedl díky většímu rozdílu mezi tělesnou hmotností a vzepřenou váhou nad Petrem Maceášikem. Ten ale ve druhém pokuse zvedl 210 kilo a protože Walter už stejnou váhu nedokázal vzepřít, radoval se z vítězství Maceášik, jeho rozdíl činil 112,4 kilogramu. Walter zústal o pět kilogramů zpět.
Vrcholem odpoledne a pro diváky největší atrakcí bylo vystoupení sedminásobného mistra světa v tlaku na lavici Slováka Vladimíra Flimela. Ten se už před závodem netajil s tím, že do Olomouce přijel překonat 9 let starý rekord Ladislava Marka v rozdílu hmotnosti a váhy – ten má hodnotu 134 kilogramy.
Sebevědomí svěrového šampiona bylo na místě. Flimel přišel, zvedl a zvítězil , přesně podle stanoveného plánu pak ve třetím pokuse přidal úcythodných 250 kilogarmů a vytvořil si tak osobní rekord. Více – 257 a půl kilogramu zvedl v Olomouci před pěti lety jen Jiří Havrda.
Nový rekord závodu podle nejobjetivnějšího kritéria tak má hodnotu 146 kilgramů a bude zajímavé sledovat, jak dlouho v tabulkách vydrží. /záběry ZZIP/

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře