Olomouc

Hoří dřevěná restaurace na ranči! Škoda asi 5 milionů

Nahráno uživatelem oltv dne 13. 02. 2013

Hoří dřevěná restaurace na ranči! Škoda asi 5 milionů

Linka tísňového volání Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje aktuálně přijala hned několik informací o viditelných plamenech a kouři z prostoru restauračního komplexu v České Vsi na Jesenicku. Operační středisko k likvidaci krátce před jednou hodinou ranní středy 13.2.2013 vyslalo z požární stanice Jeseník osádky dvou cisternových vozidel posílené o další dobrovolné jednotky Česká Ves, rovněž osádky dvou zásahových vozidel a již také jednotky Písečná, Mikulovice, Zlaté Hory, Jeseník .Dle informací z místa události čas ( 1:30 ) - se jedná o požárem zcela zničenou hlavní budovy komplexu, hasiči se intenzivně snaží o uchránění dalších budov, některé jsou již také částečně zasaženy požárem. Nemáme informace o zranění osob.

Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů povolaných již v druhém stupni požárního poplachu stále likvidují rozsáhlý požár dřevěných budov komplexu v České Vsi. Vzhledem k hustému sněžení je zde komplikována doprava vody, kterou řešíme kyvadlově z nedalekého vodního zdroje. Dojezd jednotek například z Mikulovic či Zlatých Hor byl i přes snahu co nejdříve dorazit k pomoci kolegům také stěžován situací na komunikacích. V samotné obci se hasičům podařilo ve spolupráci se starostou zajistit posyp pro plynulejší dopravu cisteren s vodou. Předpoklad činnosti jednotek je v řádu dalších několika hodin. Hasiči provádí rozebírání dřevěných konstrukcí. Dohašují menší ohniska na okolních budovách, centrální hlavní budova bohužel zcela plamenům podlehla. Celková plocha požářiště je zhruba na rozměrech 30 x 12 m.

Hasičům jejich hasební práce před hodinou velmi zkomplikovalo nalezení čtyř propanbutanových láhví již ve stádiu hoření. Pomocí hasebních proudů za bezpečnostní stěnou se hasičům podařilo poté požár tlakových láhví uhasit a bezpečně je ochladit na teplotu pro následné bezpečné vytažení z trosek hořícího objektu. Na místě již také pracuje vyšetřovatel zjišťování příčin vzniku požáru. Odhadovaná výše škody může být vyčíslena až v částce 5 mil. korun. Příčina vzniku požáru bude došetřována v následujících hodinách za denního světla. Prozatím nelze vyloučit žádnou ze tří variant možného vzniku požáru, tedy technickou závadu, nedbalost ale také úmysl.

Na místě stále probíhá dohašování požáru. V průběhu dalších hodin po poslední aktualizaci informací z místa požáru již nedošlo k žádnému výraznému nebezpečí pro zasahující hasiče. U rozsáhlého požáru centrální budovy byl spíše prováděn dohled nad dohořením. Ostatní místa ( požárem zasažené ostatní objekty ) byly průběžně monitorovány a dohledávány možná skrytá ohniska. V tuto chvíli je prováděno střídání zasahujících hasičů na místě. Dohašování bude pokračovat i v dalších následujících hodinách. Rovněž zde začne další šetření vyšetřovatele hasičů a Policie ČR.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře