HC Olomouc
HC Olomouc

Reportáž z přípravného utkání HC Olomouc - HC Vítkovice

Nahráno uživatelem oltv dne 05. 08. 2013

Téměř 700 nadšených diváků přišlo podpořit olomoucké hokejisty v prvním přípravném utkání proti extraligovým Vítkovicím.V domácí brance se představil v perfektním světle Tomáš Vošvrda, který měl v první třetině plno práce s nájezdy Vítkovických hráčů, ale ani Stehlík, Svačina a po něm exolomoucký Kolouch Vošvrdu nepřekonali.Naopak pár vteřin před koncem první třetiny domácím Matěj Pekr nastřelil tyč.Hned v úvodu druhé třetiny hrála Mora přesilovku a po souhře Selingr, Diviš se prosadil Radim Kucharczyk.Pak se opět předvedl Vošvrda, když vychytal útočníka Němce a po něm i Richtra.V 34. minutě ale už domácí brankař kapituloval, když po spolupráci Kucsery a Koloucha vyrovnával Šedivý.O dvě minuty se ex – olomoucké trio prosadilo znovu, tentokrát na dva jedna pro Vítkovice zvyšoval Kolouch.Mora mohla vzápětí srovnat, ale Jergl samostatný nájezd proti Šindelářovi nezvládl.A tak vyrovnání musel domácím darovat sám vítkovický brankář, když nahrál Oldřichu Hežovi a zařídil tak před koncem druhé třetiny stav 2 : 2.V posledním dějství už padaly branky pouze do vítkovické sítě, nejprve se prosadil po souhře s Jaroměřským Michal Vodný....a o minutu později po něm Jakub Herman, který zvýšil na 4 : 2.Mora měla šanci ještě zvýšit vedení, ale to by musel druhé trestné střílení proměnit Diviš, ale to se nestalo. Mora zaslouženěn vyhrála 4 : 2 a to hlavně díky výbornému výkonu brankaře Vošvrdy.Na závěr utkání se soupeři domluvili na samostatných nájezdech, ve kterých vítkovičtí vyhráli 2 : 1.Dalším domácím soupeřem olomouckých hokejistů bude v rámci přípravy Dukla Jihlava a to ve čtvrtek 8. srpna v 18 hodin.