Olomouc

Významné výročí olomoucké univerzity

Nahráno uživatelem oltv dne 21. 02. 2013

Významné výročí olomoucké univerzity

Dlouholetá tradice se má ctít a významná výročí jaksepatří oslavit. Univerzita Palackého si jedno takové letos připomíná. Od jejího vzniku totiž uplynulo 440.let . Celoroční oslavy včetně speciálního loga mají upozornit, že se olomoucká univerzita svým stářím může rovnat takovým slavným alma mater, jako jsou Oxford, Bologna, Salamanca nebo Paříž.
Olomoucká univerzita Palackého je po pražské Karlově druhou nejstarší v české republice. Nejprve vznikly fakulty svobodných umění a teologická. První učitelé pocházeli ze Španělska , Německa a Nizozemska, dnes má univerzita 8 fakult, na nichž studuje 23 tisíc žáků. Své současné jméno nese od svého znovuobnovení v roce 1946. Součástí oficiálního programu letošních oslav 440. výročí je v tuto chvíli více než 100 akcí.
V červnu bude Olomouc hostit rektory světových univerzit a v rámci tohoto setkání univerzita udělí čestný doktorát světoznámému plastickému chirurgovi Bohdanu Pomahačovi, který je absolventem olomoucké lékařské fakulty. Podrobnosti o programu oslav najdou zájemci na speciálních webových stránkách. www.440.upol.cz. /TV ZZIP/

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře