Olomouc

V Olomouci je podepsána koaliční smlouva

Nahráno uživatelem oltv dne 06. 11. 2012

V Olomouci je podepsána koaliční smlouva

V Olomouci byla podepsána koaliční smlouva mezi ČSSD a KSČM.

Ujednáno potvrzeno, v pondělí podepsali zástupci ČSSD a KSČM koaliční smlouvu pro Olomoucký kraj na příští 4 roky. Oba partneři se shodli na všech svých programových prioritách, za které považují kvalitní zdravotnickou péči, rozvážné hospodaření, funkční záchranný systém, rozvoj sociální péče, podporu vzdělávání a sportu a zajištění dopravní obslužnosti.

Jiří Rozbořil: "A tady jsme se shodli na tom, že skutečně nemůžeme dopustit i v návaznosti na celostátním rozpočtu, že tyto služby nějakým způsobem omezíme nebo zastavíme, pak samozřejmě řešení nezaměstnanosti a to jsou asi ty základní priority v programových shodách, pak jsou samozřejmě i ty ,které nejsou v programech a už jsem to říkal několikrát a to jsou letiště Bochoř to je spalovna odpadů atd., těch témat je tam daleko víc."

Obě koaliční strany se už dohodli i na personálním obsazení postů v radě kraje, hejtmanem by měl být Jiří Rozbořil staronovými náměstky jeho kolegové z ČSSD Alois Mačák, Michael Fischer, Radovan Rašťák a Yvona Kubjátová. Novými náměstky se stanou komunisté Michal Symerský a Zdeněk Švec. V jedenáčtičlenné radě mají sociální demokraté 9 křesel, komunisté se spokojili se dvěma mandáty, ikdyž původně toužili po třech.

Alexandr Černý: "Považujeme toto rozdělení sil za možné, my si uvědomujeme ,že jsme svým způsobem nováčci v krajské samosprávě v této pozici, po třech volebních období v opozici se naše role teď mění a já jsem přesvědčen že v případě ,že budeme u takovýchto vyjednání po dalších krajských volbách, tak že už to bude vypadat zase jinak."

Nová rada kraje chce dát více prostoru opozici bude jim nabídnuto předsednicví klíčového kontrolního a finančího výboru zastupitelstva to by se mělo na svém ustavujicím zasedani sejít 23.11. hlavním bodem kromě slibu nových členů bude schválení definitivní podoby rudooranžové vlády.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře