Olomouc

Územní plán v Olomouci /TV ZZIP/

Nahráno uživatelem oltv dne 22. 01. 2013

Územní plán v Olomouci /TV ZZIP/

Několikaletý proces přípravy nového územního plánu města Olomouce vstupuje do třetího , závěrečného dějství. Po vytvoření zadání a následném vzniku konceptu má před sebou město a jeho občané návrh územního plánu.Ten vypracovali na základě schválených pokynů brněnští architekti. Změnou oproti předchozí etapě je především zjednodušení a zpřehlednění celého systému.
Ke koncepci úzenmního plánu bylo kolem 900 připomínek a námitek, většinu z nich radnice zapracovala do návrhu plánu. Možnost vyjádřit se má veřejnost i nyní . Město lidem nabízí mnohem více času k seznámení a připomínkování, než ukládá zákon a to až do 12. března.K tomu přidá i několik besed a přednášek . Až do 12. března je v budově magistrátu v Hynaisově ulici návrh plánu vystaven a lidé se s ním mohou podrobně seznámit.
Prezentace návrhu pro veřejnost se ukuteční ve středu 6. ledna, veřejné projednání pak v úterý 5. března. Nový strategický dokument , který určí rozvoj města Olomouce v dalších desetiletích, by měl být schválen po vyhodnocení připomínek na přelomu let 2013- 2014. /reportáž TV ZZIP/

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře