Olomouc

Úmyslný požár dvou domů v Líšnici

Nahráno uživatelem oltv dne 12. 02. 2013

Úmyslný požár dvou domů v Líšnici

Několik hodin zasahovalo sedm jednotek z řad profesionálních i dobrovolných hasičů na Šumpersku. Poté co linka tísňové pomoci převzala krátce před desátou hodinou v pondělí 11.2.2013 informaci o hořícím seníku v obci Líšnice nedaleko Mohelnice vyslalo operační středisko k pomoci jednotku stanice Zábřeh, posílené jednotkami dobrovolných hasičů.

Již jízdou k zásahu právě nedalekých dobrovolných hasičů z Mohelnice byl pozorovatelný hustý černý kouř, radioprovozem hasiči poskytnuli informace o rozsáhlejším požáru dalším jednotkám. To se také na místě potvrdilo, událost byla po provedeném průzkumu překlasifikována na požár dvou rodinných domků se zemědělskou přístavbou. Spoluobčané před naším příjezdem z jednoho hořících domů vynesli zraněného muže, nadýchaného nebezpečnými zplodinami hoření. Hasiči mu ihned poskytnuli předlékařskou péči podáním kyslíku a poté jej předali do péče lékařské pomoci zdravotnické záchranné služby. Ta jej po prvotních ošetření dále transportovala k následné péči do nemocnice.

V prvním domě byla lokalizace požáru snadnější hořely zde ve dvou místnostech matrace, které hasiči vynesli z domu a poté stačilo objekt pomocí přetlakové ventilace ochladit a odvětrat, nicméně hoření zde způsobilo zakouření všech prostor. Složitější situace nastala v druhém objektu ten je z části užíván k hospodářským účelům a v půdním prostoru bylo také uskladněné větší množství sena a slámy. Požár se z přízemních prostor a schodištěm velmi rychle dostal do podkroví a došlo k výraznému rozhoření.

Postupně tak k pomoci hasičům ze stanice Zábřeh dorazily profesionální jednotky stanice Litovel a Uničov a z řad dobrovolníků jednotky Mohelnice, Lošťice, Lukavice a místní Líšnice.

Příčina vzniku požáru dle šetření vyšetřovatele byla stanovena po úmyslném založení. Šetřením bylo nalezeno několik ohnisek na různých místech. Oba domy rovněž nebyly nijak propojeny. Výše škody byla prozatím vyčíslena na milion sto tisíc korun.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře
Nejsledovanější v tomto měsíci