Olomouc

Trenéři Rech a Fiala hodnotí utkání

Nahráno uživatelem oltv dne 15. 02. 2013

Trenéři Rech a Fiala hodnotí utkání

Mora Olomouc měla raketový nástup do utkání, na konci druhé minuty otevřel skóre Lukáš Kucsera, jenž za Suchana doklepl Rácovu přihrávku ze strany. Hosté však brzy našli tu správnou odpověď, když po zaváhání domácí defenzivy Jan Knotek usměrnil kotouč do prázdné klece.

Pár desítek sekund před prvním gólem Rebelů byl v rohu útočného pásma Mory nepříjemně atakován Pekr, který si posléze chvíli poležel na ledové ploše, a nakonec musel být za asistence svých spoluhráč odveden na střídačku. Do utkání se pak již nezapojil. Od jeho zranění se však duel přiostřil, což postupně vyznívalo v několik vyšších trestů. Jako první vyfasoval osobní trest Lukáš Havel, po něm rovnou do šatny zamířil těsně před první pauzou Jiří Štěpánek, jenž byl potrestán za opuštění hráčské lavice.

V prostřední třetině režírovali hru hlavně olomoučtí hokejisté. Do vedení se však mohli dostat Rebelové, jenže Soldán z dobré pozice na Kašíka nevyzrál. Zanedlouho jeho zaváhání využili Hanáci. V přesilové hře se rána Kříže odrazila od zadního mantinelu před hostující svatyni, odkud puk dorazil do brány Ondřej Švaňhal.

Následně mohl Havlíčkův Brod ještě několik minut věřit v nějaký obrat, avšak sen o něm se hostům rozplynul v polovině klání, kdy inkasovali hned dvakrát. Nejprve se prosadil Roman Rác, který bez problémů zametl do Suchanovy klece sraženou Kolouchovu střelu, poté využil svého důrazu Richard Diviš, jenž z předbrankového prostoru zasunul puk za havlíčkobrodského gólmana.

Jaroslav Suchan po čtvrté obdržené brance ještě pár minut zůstal ve své svatyni, než se nakonec přece jen rozhodl vystřídat. V bráně ho tak nahradil Daniel Dolejš.

Ten udržel čisté konto do úvodu poslední části, kdy musel touš ze své branky tahat hned dvakrát. Při přečíslení dvou proti jednomu Švaňhal namazal kotouč Jakubu Hermanovi, jenž ho poté dokázal protlačit za brankáře Rebelů. Poté slavil svůj první letošní gól Tomáš Valenta, jehož lehká přízemní střela z mezikruží proletěla Dolejšovi mezi nohama.

Zbytek utkání oživily už jen dvě zajímavé situace. Při té první se do sebe v bitce, jež by mohla konkurovat i rvačkám v NHL, pustili Lukáš Králík a Jan Knotek, přičemž oba velmi rychle shodili své rukavice. Oba po skončení svého souboje sice zůstali na nohách, ale Knotek si musel odjet ošetřit své krvácení z nosu. Pak za Havlíčkův Brod mohl z trestného střílení snížit Rytnauer, který si ale na Kašíka nepřišel. Olomouc tedy zvítězila nad Rebely 6:1.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře