Olomouc

Stánek v Olomouci vydělal pro charitu 400 tisíc korun

Nahráno uživatelem oltv dne 07. 01. 2013

Stánek v Olomouci vydělal pro charitu 400 tisíc korun

Olomouc 5. ledna (ČTK) - Rekordních skoro 400.000 korun vydělal pro neziskové organizace stánek s punčem a různými předměty, který loni na vánočních trzích v centru Olomouce postavilo občanské sdružení Dobré místo pro život. Peníze z prodeje byly rozděleny několika organizacím, jež se starají například o mentálně postižené děti, vozíčkáře či matky s dětmi.
Zatímco v předchozím roce získaly organizace od Dobrého místa pro život 200.000 korun, tak nyní se podařilo získat neuvěřitelných 400.000 korun, řekla dnes ČTK Věra Novotná z občanského sdružení Dobré místo pro život.


Lidé si ve stánku v předvánočním čase mohli koupit nejen punč, ale také vánoční cukroví, čokolády, čaje a různé výrobky klientů organizací, mezi něž je výtěžek rozdělen. Role obsluhy se zhostily například olomoucké házenkářky a punč prodávali také místní hokejisté, fotbalisté, zástupci radnice a různých firem či herci Moravského divadla.


Získané peníze občanské sdružení Dobré místo pro život zaslalo například na účet olomouckého dětského domova, spolku Trend vozíčkářů, sdružení rodičů a přátel postižených lidí Jitro či Společnosti pro ranou péči. Poprvé část výtěžku získali také olomoučtí sledge hokejisté. Sledge hokej je určený pro sportovce s postižením dolní části těla.


Charitativní stánek je jediná forma, kdy posíláme na účty našim organizacím peníze. Našim posláním je podporovat konkrétní projekty, nemáme rádi bezúčelné zasílání peněz na účty neziskových organizací, podotkla Novotná.


Petr Běhal dr

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře