Olomouc

Sigma Olomouc-Slavia Praha 2:1 /TV ZZIP/

Nahráno uživatelem oltv dne 25. 02. 2013

Sigma doma hostila Slavii Praha.První šanci měla Sigma, Doležal v 7. minutě po centru Schulmeistera hlavičkoval nad. Minutu poté vystřelil na druhé straně Gecov a jeho pokus skončil v síti. V 11. minutě hlavičkoval Ordoš, jeho pokus šel pouze k připravenému brankáři. Za tři minutky bylo srovnáno. Schulmeister nacentroval zprava a Doležal na první tyčce ve skluzu trefil správně – 1:1. Netrvalo dlouho a Sigma vedla. V 18. minutě centroval zprava Navrátil, Ordoš vyhrál souboj s gólmanem a hlavou skóroval. Byla to jeho 40. branka v dresu SK Sigma a padesátý v lize. Modrá lavina byla v následujících minutách častěji u míče, dostávala se do šancí, ale v zakončení chyběla přesnost.

Druhá polovice se hrála sedm minut, když přišla tutová šance Sigmy. Schulmeister šel sám na gólmana, vybíhajícího Čontofalského lobnul, ale jeho střela šla vedle. Hanáci kontrolovali hru, snažili se vyzrát na defenzivu soupeře. Po hodině hry k tomu měl blízko po krásném pasu z hloubi pole Navrátil, ale k míči se v rozhodujícím okamžiku neprodral. Hosté se naopak snažili nepříznivý stav zvrátit. Patnáct minut před koncem se ocitl ve stoprocentní šanci Škutka, brankář Zlámal tasil extrovní zákrok a míč vyrazil na roh. V 83. minutě Zlámal začaroval podruhé, zmařil šanci znovu Škutkovi. V závěrečných minutách už si Sigma náskok jednoho gólu uhlídala.