Olomouc

Nová rehabilitace v Moravském Berouně otevřena /TV ZZIP/

Nahráno uživatelem oltv dne 22. 01. 2013

Nová rehabilitace v Moravském Berouně otevřena /TV ZZIP/

Zásadní proměnou prošel v posledních dvou letech oborný ústav neurologicko – geriatrický v Moravském Berouně. Před několika dny tam slavnostně otevřeli nově zrekonstruovaná oddělení rehabiltace dlouhodobé intenzivní péče. Díky třiceti pěti milionové finančí investici Olomouckého kraje získalo zařízení moderní parametry s vysokým standardem pro pacienty.
Léčebný ústav poskytuje péči více než 140 let, hygienické ani provozní podmínky už nevyhovovaly moderním požadavkům. Pacienti reghabilitace teď mají k dispozici vodoléčbu, prostornou tělocvičnu i dvě místnosti pro individuální cvičení, u eletroléčby mají soukromí v kabinkách. Na specializovaném oddělení dlouhodobé ošetřovatelské péče, jediném svého druhu v kraji , je pak 5 dvoulúžkových pokojů pro pacienty, kteří prodělali vážná zranění a jsou závislí na přístrojích a často v bezvědomí.
Odborný léčebný ústav v Moravském Berouně ročně ambulantně ošetří kolem 800 lidí, většinu z nich tvoří senioři ve věku od 65 do 80 let. Následnou lůžkovu péči typu léčebny dlohodobě nemocných může využít zhruba 130 pacientů na doporučení praktických nebo ambulatních lékařů. Průměrná délka pobytu je kolem 50 dnů do stabilizace zdravotního stavu. /reportáž TV ZZIP/

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře