Olomouc

Muay Thai - velký svátek v Olomouci /TV ZZIP/

Nahráno uživatelem oltv dne 13. 02. 2013

Muay Thai - velký svátek v Olomouci /TV ZZIP/

Pro příznivce thajského boxu či bojových umění vůbec bylo sobotní odpoledne v olomoucké sokolovně sváteční. A 6. kolo mezinárodního mistrovství republiky v Muay thai nezklamalo jejich očekávání. Zaplněné hlediště sledovalo přes dvacet zápasů vesměs vynikající úrovně a vydatnou měrou se o to zasloužili i borci pořádajícího oddílu. Do ringu jich nastoupilo celkem 8, pětkrát mohlo publikum propuknout ve vítězný ryk. Postarali se o to ve svých váhových kategoriích Jaroš, Nováková, Raška, Nevtípil a Varga, nezklamali ale ani čestně poražení Gargulák, Gardlo a Dvořák.
Velkou nadějí olomouckého Muay thai je čerstvě osmnáctiletý Tomáš Raška v červené vestě. Ten ve váze do 55 kilogramů dominoval proti Vávrovi ze Šumperka jak v distančním boji, tak i v klinči a jasně vyhrál na body.
Hned po Raškovi nastoupil do ringu v modré přilbě domácí borec Tadeáš Nevtípil . S Kluskou z MT Buldozer naposledy remizoval, tentokrát ale soupeře low kicky doslova rozkopal a byla z toho výhra na body a posun na druhé místo v celkové klasifikaci šampionátu.
Výborně si v následujícím duleu vedl další borec olomouckého Muya thai letos dosud neporažený Jan Varga v červené helmě. Už v prvním kole několikrát čistě trefil přerovského Bartkla do nosu a zápas po prvním kole skončil výhrou Vargy rsc.
Vynikající atmosféru v sokolovně pak ještě umocnily 4 exhibiční duely v mma, podle mnohých královské disciplíně, v níž se snoubí několik druhů bojových umění. Zvláště souboj domácího Michala Pulkerta z prostějovským Daněčkem zvedl diváky ze židlí. Daněček v prvním kole dostal Pulkerta na zem a tvrdě jej zpracovával ostrými údery, olomoucký bojovník se ale skvěle z nevýhodné pozice vymanil. Ve výborném utkání byl nakonec přece jen o něco lepší Prostějovan. Svého kolegu Pulkerta hned v následujícím duelu pomstil výhrou k.o. nad soupeřem z Prostějova Petr Bartoněk.

poslat odkaz na toto video emailem

Kód pro vložení videa:

jiné formy přebírání obsahu jsou v rozporu s autorskými právyKomentáře
Nejsledovanější v tomto měsíci