Olomouc

Mora oplatila Hradci porážku a vyhrála 4:1

Nahráno uživatelem oltv dne 24. 02. 2013

V pátek se Olomouci povedlo doma vyrovnat čtvrtfinálovou sérii, když porazila Hradec Králové 4:1. Kohouti ovládali celou první třetinu, kterou nakonec vyhráli o dvě branky. Na začátku druhé části sice Východočeši snížili, ale brzy Mora znovu odskočila do dvougólového náskoku. Nadějný stav Hanáků pečetil v závěru zápasu střelou do prázdné klece Kolouch.

Třetiny 2:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Bartoň (Kříž), 18. Selingr (Dopita), 25. Diviš (Řípa, Bartoň), 60. Kolouch (Kašík) – 24. Čáp (Brož, Říha). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Guth, Rittich. Vyloučení: 14:12, navíc Hampl (OLO) 10 min. [VRAZ], Říha (HKR) 10 min. [NARZ], Třetina (HKR) 5 min. + trest ve hře [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1728. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 4:1. Stav čtvrtfinálové série: 1:1.
HC Olomouc: Kašík – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Vodný – Herman, Dopita, Selingr – Švaňhal, Králík, Rufer.Královští lvi Hradec Králové: Luňák – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Drtina, Čížek, Hendrich, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík (C), Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek.